Domu kartes (Mindmaps) iespējams izmantot ļoti dažādi - ideju ģenerēšanai (prāta vētras), informācijas strukturēšanai, prezentācijām (nelineāras), projekta struktūras izveidei, tīmekļa lapas plāna vai stundas struktūras izveidei, utml. Domu kartes (ideju kartes, atbalsta konspekti) ir ļoti universāls un ļoti efektīvs līdzeklis mācību procesā!

Apskats par domu kartēm tiešsaistē - Domu kartes


Prezentācija par domu kartēm:Prezentācija par ExamTime:F.Sarceviča 2004.gada prezentācija par domu kartēm LatSTE'2004:

Laba prezentācija par domu kartēm

Apkopojums par domu kartēm servisā Mural.ly: - atvērt.

Prezentācija par dažādu shēmu, skiču un domu karšu rīkiem


Noderīgas vietnes


Bubbl.us - saite

Mindmaps - saite


MindMup - saite


Coggle - saite, piezīmju veikšana domu kartes variantā (piemērs)


Programmatūra darabam ar domu kartēm


external image 3ddesignmindmap.png


external image 800px-FreeMind-computer-knowledge-080.png

Vēl dažas
http://coggle.it/ tiešsaistē
http://www.totsplash.com/ tiešaisstē, ērti veidojama.

MindV - tiešsaistes serviss darbam ar domu kartēm


MindV - (saite atvēršanai) teicams domu karšu (mindmapping) serviss no Ķīnas! Darbam gan ir jāpiereģistrējas, bet ir tā vērts, jo ir MS Office 2010 tipa saskarne, strādāt viegli un iespēju jūra! Ja man šobrīd jautātu, kuru tiešsaistes domu karšu servisu ieteikt nopietnākam darbam, tad es ieteiktu šo! Pārbaudīju veselu virkni dažādus tiešsaites servisus, kuros varētu strādāt ar domu kartēm, un secināju, ka šis ir apskata vērts. Ķīniešu programmatūra uzņem apgriezienus! Apskatiet arī rakstu par Kingsoft Office 2013 - lasīt šeit! Ir arī Kingsoft PC Doctor, Kingsoft Antivirus, u.c.
Cik tas prieks maksā? Ir bezmaksas (Free) konts, piedāvātās iespējas ir pietiekamas ikdienai, tajā skaitā 500 MB telpa mākonī. Iespējas var pallielnāt, ja attēlus, video, audio un dažādu dokumentus glabā kādā mākonī, piemēram, Dropbox, Google Drive vai Skydrive, kur tiem ir iespējas izmantot koplietošanas tīmekļa saites (web adreses). Protams, ir arī dažas nianses, jo ne viss strādā tik raiti un perfekti (piem., attēli no Dropbox negrib ielādēties), kā varētu vēlēties. Īsti nopietnam darbam labāk tomēr lietot darbvirsmas programmu - piemēram, EdrawSoft Mindmap Free (saite lejupielādei), kuru jāuzinstalē un pēc tam Jūsu rīcībā būs lieliska programma darbam ar domu kartēm, dažādām shēmām, u.tml.
external image price_free.jpg
Ieskatam dažas bildes no servisa Min

  • Neliela domu kartes saagatave ar saites ievietošanas paneli :
external image MindV_7Auces.jpg
  • Svarīgākās rīkjoslas - Edit, Format, Themes&Layout un View:
external image Edit_rj.jpg
external image Format_rj.jpg

external image Themes_rj.jpg
external image View_rj.jpg
Par darbu ar formatēšanas rīkjoslu Format nav pat īsti, ko stāstīt, jo, ja protam darboties MS Word vai PowerPoint, tas arī šeit problēmām nebūtu jābūt! Theme&Layout rīkjoslā izvēlas patīkamāko un piemērotāko domu kartes noformējumu.
Darbības ar Edit rīkjoslu - paskaidrojumi remarkās attēlā. Svarīgākais, ka ir iespēja pievienot piezīmes, saites uz dažādiem tīmekļa u.c. resursiem, ievietot attēlus, video un audio, kā arī dažādiem dokumentiem. Netrdicionāla iespēja ir uzdevumu pievienošana un čata iespējas grupu darbam.
external image MindV_pask.jpg
Vēl daži attēli par objektu pievienošanu:
external image Multimedia_kopsk.jpg

Domu kartes koplietošana un rediģēšana sadarbojoties, paskaidrota ar remarkām nākošajā attēlā:

external image share_publish_pask.jpg

---